Освіта
Підготовку спеціалістів для системи споживчої кооперації та господарських структур області здійснює Миколаївський коледж бізнесу і права, який з 1 квітня 2011 року увійшов до складу Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» .
Сьогодні коледж, пройшовши в 2020 році чергову акредитацію, здійснює навчання молодших спеціалістів та проводить набір на підготовку фахових молодших бакалаврів за 4-ма спеціальностями:
Право
Фінанси, банківська справа та страхування
Підприємництво, торгівля та біржова діяльність
Харчові технології
Вступ до коледжу проводиться на базі 9-ти класів - за вступними іспитами, а на базі 11-ти класів – за сертифікатами зовнішнього незалежного оцінювання знань, або за вступними іспитами (на вибір вступника).
Також, приймаються за спорідненою спеціальністю, на скорочений термін навчання 1 чи 1,5 роки - випускники ПТУ та професійних ліцеїв, здавши фаховий вступний іспит, крім спеціальності «Право».
Навчання в коледжі проводить за денною та заочною формою.
Коледж має по-сучасному оснащені навчально-лабораторний корпус та гуртожиток. Із 35-ти навчальних кабінетів - 10 обладнано 95 комп’ютерами та 2-мультимедійною технікою з інтерактивними дошками. Є навчальний магазин, лабораторія приготування їжі, віртуальні лабораторії фізики та хімії. У розпорядженні студентів читальна зала на 50 місць, електронна читальна зала на 15 місць, актова та дві спортивні зали.
Студентів коледжу навчають висококваліфіковані викладачі, з яких 80% - спеціалісти вищої категорії, 7 мають педагогічне звання «викладач-методист». За останні роки серед педагогічних працівників 3 отримали звання доктора філософії в галузі права та державного управління, 6 – стали кандидатами наук, 19 - магістрами.
У різний час навчальний заклад очолювали – Зоя Степанівна Овсяницька (1968-1972), Михайло Максимович Чернихов (1972-1979), Микола Васильович Корольов (1979-1983), Рената Олександрівна Запорожець (1983-1991), Андрій Михайлович Волошин (1991-1993), Анатолій Васильович Дмитриченко – заслужений працівник освіти України (1993-2015), а з 2015 року – Олена Анатоліївна Дмитриченко.
У процесі підготовки конкурентоспроможних фахівців стали традиційними лекційні та практичні заняття з використанням інтерактивної дошки, комп’ютерної техніки. Також викладачі активно використовують інтернет-ресурси та платформи такі як Zoom, Google Класс, meet, Klassroom для надання якісних та доступних знань під час дистанційного навчання студентів.
У коледжі постійно проводяться традиційні свята, спартакіади, розважальні заходи «Міс коледжу», «День здоров’я та спорту», «Козацькі розваги», «Перехрестя кохання», «Коледж шукає таланти», КВК. Студенти постійно відвідують конференції, музеї, виставки та бібліотеки нашого міста.
Щорічно на базі коледжу проводиться спартакіада працівників кооперативних організацій Миколаївської області, які організовує правління споживспілки Миколаївської області та обласний комітет галузевої профспілки.
У 2006 році баскетбольна дівоча команда стала переможцем обласної спартакіади, а студентка Марина Вітман - чемпіоном України та призером чемпіонату Європи з рукопашного бою. Максим Фесун у 2012 році став призером Чемпіонату України по паурліфтингу.
Лауреатами республіканського конкурсу «Студентські перлини – тобі Україно» в різні роки ставали такі студенти: Людмила Щербина, Марина та Анастасія Ципарь, Тетяна та Ганна Коломойцеви, Ганна Легкобитова, Олександра Янкова, Ганна Медіярова, Лілія Бурова, Світлана Додон та Олена Бикова, а Гран-Прі цього конкурсу здобула в 2008 році Вікторія Мей.
Студенти коледжу неодноразово нагороджувалися Подячними листами за активну участь у молодіжному фестивалі-конкурсі презентацій країн Європейського Союзу у рамках святкування Дня Європи в м. Миколаєві.
Лауреатами конкурсу «Комп’ютерні технології» в 2007 році стали Сергій Жело та Катерина Кондратенко. Переможницею у конкурсі «Інтернет – ПРОФФЕСТ» Полтавського університету економіки та торгівлі за напрямком підготовки «Товарознавство і торгівельне підприємство» в 2013 року стала Антошкіна Христина.
У Всеукраїнському літературно-мовному конкурсі ім. Т.Г. Шевченко в 2011 році 2-е місце посіла Яна Тропіна, а в обласному етапі мовного конкурсу імені П. Яцика здобула 2-е місце Ірина Кирилова. У 2020 році Ковальчук Анна отримала диплом І ступеня у ХХІ конкурсі Шевченківської поезії «Заповіт-2020». У 2018 році Федоренко Лілія отримала диплом 1-го ступеня у Миколаївському обласному ХХІІ конкурсі української патріотичної пісні «Червона калина».
Вищу нагороду Всеукраїнського конкурсу «Кращий за професією» у 2002 році здобули студенти спеціальності «Харчові технології» - Андрій Орлов і Сергій Розанов.
В 2018 році у відкритому конкурсі з кулінарного мистецтва та сервісу серед юніорів «Bestкухар» Олександр Великий посів ІІ місце в номінації «Сервіс-Клас». І в 2019 році, взявши участь у гастрономічному фестивалі «Staff Battle» студенти коледжу вибороли срібні медалі у номінації «SPS 2 Сучасна кухня/Юніор» - Олександр Сосін, та в номінації «S Сервіс-клас» -Олександр Великий.
Щороку студенти активно беруть участь у науково-практичних конференціях серед студентів закладів вищої освіти Укоопспілки та у Всеукраїнських і обласних олімпіадах. У 2018 році студенти Антон Кисельов та Олена Ващенко були нагороджені грамотами та цінними подарунками від правління Миколаївської облспоживспілки в конкурсі «Кращий реферат з історії споживчої кооперації».
Студентки спеціальності «Право» Ніколь Каллаш, Оксана Ждовану та Вікторія Демидова в 2019 році взяли участь в обласному етапі та здобули І місце у фіналі Всеукраїнського студентського конкурсу «Портрет виконавця очима сучасної молоді», організований Державною виконавчою службою України, а також були нагороджені Грамотами Міністерства юстиції України.
За 52 роки своєї діяльності навчальний заклад підготував 19044 фахівців. Серед них 5090 бухгалтерів та економістів, 8330 товарознавців і комерсантів, 1428 фахівців виробництва харчової продукції, 2141 фінансистів і банкірів, 2055 юристів.
Усі студенти забезпечуються правом проживання в гуртожитку, який розташований поряд з навчальним корпусом.
Після закінчення коледжу є можливість отримати повну вищу освіту, продовживши навчання з обраної спеціальності за дистанційно-заочною формою навчання з 3-го курсу у Полтавському університеті економіки та торгівлі.
Адреса коледжу: м. Миколаїв, прос. Миру, 20
Телефони: (0512) 56-66-90, 56-66-85, 56-66-88
Сайт МКБП: mtecc.at.ua